Zrnková káva Ethiopia Yirgacheffe

Etiopii považujeme za kolébku a místo původu kávovníku Arabica. Legenda říká, že kávové bobule objevil pasáček Kaldi, jehož kozy byly po ožírání těchto bobulí plné energie. Zkusil je taky a sám byl překvapený, že i jemu se po bobulích nechtělo spát a mohl své stádo hlídat třeba celou noc.

Dnes hraje káva v ekonomice Etiopanů významnou roli. Až 25 % z nich je přímo závislých na produkci kávy. Úžasné ale je, že takřka všechnu půdu si v Etiopii rozdělili malí farmáři s pozemky do jednoho hektaru. Na takto malých plantážích mohou pěstitelé důkladně hlídat kvalitu kávy, která je ve světě tak proslulá.

Charakteristika kávy

Zrnková káva Ethiopia Yirgacheffe má příjemně nasládlou, ovocnou chuť, plné tělo a květinovou vůni s jemnými tóny citrusů. Mezi našimi klienty patří k nejžádanějším!

O plantáži, kde vybíráme kávu

Tato arabica dostala jméno po území v jižní části Etiopie. Tamní plantáže se nachází nad známějším Sidamem, 1200-1800 metrů nad mořem. Stejně jako Sidamo je i zrnková káva Yirgacheffe praná metodou používanou pouze pro nejkvalitnější a nejdražší kávy arabica.

Zrnková káva Ethiopia Yirgacheffe
500g 380,00 
250g 220,00 
Katalogové číslo: -
Zrnková káva Ethiopia Yirgacheffe
post.title
post.title
post.title
post.title